RENOVÁCIA OKIEN

Hliníková kapotáž

Drevo je kvôli svojim výborným fyzikálnym vlastnostiam a estetickému vzhľadu obľúbeným materiálom na výrobu okien a dverí. Spočiatku krásne okná a dvere sa však rokmi opotrebujú. Najviditeľnejšie býva opotrebenie ochranného náteru, ktoré badať prevažne na južnej strane domu, pretože v tejto časti je drevo najviac vystavené slnečnému žiareniu. To spôsobuje, že lazúra rokmi bledne a odlupuje sa, čo môže časom viesť až ku hnilobe dreva.

Ak nechcete svoje okná každých pár rokov prácne renovovať brúsením a natieraním, odporúčame Vám namontovať hliníkovú kapotáž. Ochranné hliníkové rámy sa vyznačujú vysokou pevnosťou, veľmi dlhou životnosťou a čistou montážou. Takto zrekonštruované okná a balkónové dvere navyše nevyžadujú žiadnu ďalšiu údržbu vonkajšieho povrchu. Montážou hliníkovej kapotáže navyše získajú dodatočné tesnenie a izoláciu.

Vieme si poradiť aj s komplikovanejšími tvarmi okien a balkónových dverí. Súčasťou každej montáže je zároveň aj základný servis celého okna alebo dverí – oprava poškodeného náteru, v prípade potreby premazanie kovania a vycentrovanie. V niektorých prípadoch robíme aj výmenu skiel, taktiež vieme dodať nové sieťky na okná vo farbe kapotáže.

hlinikova kapotaz renoline renovacia okien

Prečo renovovať eurookná kapotážou a nie iba obnovením náteru?

Kompletná renovácia eurookien zahŕňajúca obnovu náteru si vyžaduje hĺbkové obrúsenie krídel a rámov eurookien. Tento postup je prácny, vyžaduje si odmontovanie okenných krídel a pri brúsení vzniká veľké množstvo prachu, ktorý Vám znečistí interiér aj okolie domu. Takto vykonaná renovácia má navyše kratšiu životnosť v porovnaní s renováciou hliníkovou kapotážou.

Pri hliníkovej kapotáži nie je potrebné odmontovať krídla okien a počas montáže vzniká zanedbateľné množstvo prachových častíc. Okná totiž jemne vyšmirgľujeme na mieste kde je poškodená pôvodná lazúra a následne natrieme farbou, ktorá má predovšetkým chrániť drevo pred vlhkosťou. Výhodou obnovy okien hliníkovými profilmi je teda rýchlosť montáže, bezprašnosť renovačných procesov, nový vzhľad a „doživotnosť“. Pri využití kapotáže sa Vaše opotrebované okná zmenia z vonkajšej strany na moderné drevohliníkové okná, pričom vzhľad interiéru a funkčnosť zostávajú nezmenené.

renovacia okien

Ako to prebieha

Na začiatku urobíme obhliadku stavby a odmeriame rozmery okien a dverí. Máte na výber zo širokej škály farebných odtieňov hliníkovej kapotáže. Pomôžeme Vám s výberom toho najlepšieho. Následne navrhneme hliníkovú kapotáž presne na mieru a pošleme ju do výroby.
 
Pred montážou najprv očistíme vonkajšie drevené rámy a opravíme poškodenú lazúru. Následne na rámy a krídla pripevníme plastové klipy, ktoré budú držať kapotáž pevne na mieste. Na hliníkovú kapotáž nainštalujeme tesnenie a pripevníme ju na klipy.
 
V záverečnej fáze vyplníme medzery medzi sklom a kapotážou silikónom, taktiež vyplníme medzery medzi kapotážou a ostením. Tým sa zabezpečí úplná vodotesnosť kapotáže.
 
Podotýkame, že hliníkové kapotáže inštalujeme iba na eurookná, keďže špecificky vyrobené drevené okná môžu obsahovať detaily, ktoré montáž kapotáže sťažujú, alebo dokonca znemožňujú.

Cenová ponuka

Pri vytváraní cenovej ponuky berieme do úvahy viacero faktorov. Lokalita stavby, počet okien, typ kapotáže (máte na výber zvárané alebo lisované rohové spojenie), farba hliníkových profilov a i. Z toho dôvodu Vám nevieme poskytnúť tabuľkové ceny, ktoré by sa dali univerzálne použiť. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že hliníková kapotáž s kompletným servisom Vás bude stáť približne toľko, ako keby Ste sa rozhodli kúpiť si nové plastové okná. Treba však brať do úvahy, že pri tomto procese nevzniká stavebný odpad a nie je potrebné opravovať fasádu či náter.

Máte záujem o cenovú ponuku? Kontaktujte nás!